Friday, January 25, 2008

O nakręcaniu


Dobrze wiedzieć, że blogowa pisanina nie idzie na marne. Że notki nie tylko ktoś czyta, ale że są też inspiracją do zrobienia czegoś fajnego.

Było parę tygodni temu opowiadanko Korzenia - wielkie, pozytywne zaskoczenie. Człowiek wziął, napisał i przysłał - bez pytania, bez obiecanek. Szok!

Dziś o innej tego typu akcji. Jakiś czas temu uderzył do nas Zielu z propozycją nie do odrzucenia: robimy komiks o RPO - dawajcie scenariusz! Postawił jeden warunek - akcja toczyć ma się we Wrocławiu. Wrocław w Odrodzonej to jedno z moich ulubionych miast, a pomysły na kilka plansz w zasadzie były gotowe - w notatkach. Wzięliśmy się z Zielem do roboty.

Tak po prawdzie to Zielu wysunął na wstępie jeszcze jedną propozycję. Chciał, żeby w komiksie były wybuchające głowy. Cóż, każdy ma swoje słabości. Zielu dostał scenariusz z głowami w stanie eksplozji.

W pierwszym odcinku wprowadzimy was w realia cyberokupacji. Będzie krwawo, mrocznie i strasznie - jak to w erpeowym Wrocku. Grafika powyżej to jeden z powstałych już kadrów - póki co nieobrobiony, prosto ze skanu. Zielu ma ich na papierze więcej, a resztę obiecał dokończyć po sesji. Nie dam mu o tym zapomnieć!

Notka taka jak ta nie może zakończyć się inaczej, niż tak: Jeśli podczas kontaktu z RPO zaiskrzyło u Was, a owocem tego związku jest coś fajnego: tekst, grafika czy cokolwiek innego (film? ;) ), ślijcie! Trzeba się nawzajem nakręcać...

...ku chwale Odrodzonej!

20 comments:

Grzegorz (Fenrir) Wieczorek said...

"Dobrze wiedzieć, że blogowa pisanina nie idzie na marne."

Szczególnie ta notka... Ale żeby nie być czepialskim dobrze, że są ludzie, którzy chcą wycisnąć z RPO co się da. Wierze, że komiks może być bardzo fajny i z wielką niecierpliwością będę na niego czekał. Ale nie dało się przemycić czegokolwiek w tej notce? Czegokolwiek o RPO. Jeśli było by jakiekolwiek info to wierzę, że ludzie by się rzucili na was z pomysłami...

Farindel said...

Zgodze sie z przedpiszącym. Jeśli bedzie wiecej ispirujacych informacji przeciekać przez blogowe notki, to wiecej ludzi zostatnie "nakreconych". A inicjatywy fanowskie cieszą, zapowiadają że sytem moze miec żywą społeczność fanów.

Wyraj said...

Hehehehehe :D Fajnie, czekam na ten komiks ;) Szkoda, ze we Wrocku a nie w Szczecinie

Paweł said...

Hmmm... kolejna notka troche na przeczekanie. Nie dosc, ze nie ma nic o RPO to komiksu tez jeszcze nie ma, jest jedna dosc slaba ilustracja... dziekuje, wlasnie na to czekalem od poprzedniej notki.

Mam nadzieje, ze podtytulowy "ten rok" bedzie oznaczal 2007, o pardon, 2008 rok, a nie 2009.

Grzegorz (Fenrir) Wieczorek said...

Czy mi się wydawało, czy ktoś mówił coś o tym, że w środy miały się notki pojawiać? Bo nie będę mówił kiedy ostatnia notka była - ciągnie się to strasznie... Panowie ruszać się w tym roku premiera, a my nie wiemy czym RPO będzie. Wierzę, że będzie to fajna gierka jak wszystkie ze stajni portalu (może z dziurawą mechaniką, wynikłą z braku dobrych testów i pośpiechu, ale na pewno będzie miała szereg klimatycznych rozwiązań). Z tego co pamiętam monek się szybciej i ładniej nakręcał, a ten blog jest strasznie ślamazarny...

ProShit said...

Monastyr tez troszke wychodzil :P. A mi sie ten kadr podoba. Nawet bardzo. Kiedy mozna sie spdziewac tego komiksu ?

Paweł said...

Kolejny raz zajrzalem i kolejny raz zmarnowalem klikniecie... moze go w koncu oficjalnie zamkniecie? "Fanom" zaoszczedzicie czasu, a sobie zenady.

Grzegorz (Fenrir) Wieczorek said...

Hmm... RPO jest produktem olewczym, zapychającym ewentualne dziury. Na stronie dalej widnieje mocna data 2007. Blog jest martwy, a fanowie poirytowani. Brzydko panowie brzydko. Po co w ogóle ten blog? Co takiego na nim napisano?
Jak powinno to wyglądać, niema o czym pisać bo do wydawnictwa niestety i tak nie dotrze. Wstyd panowie, dzięki temu blogowi "chwała odrodzonej" blednie i gaśnie...

Michał said...

Uch wróciłem po długim czasiedo internetu i do blogu Odrodzonej i... Zobaczyłem wiele ciekawych rzeczy i niestety ciszę również... No dobrze może nie ciszę ale brak nowych notek.

Jest sporo informacji, ale ciągle czegoś brakuje.

Michał B.

Michał said...

Ach jeszcze jedno, a może vy tak stworzyć forum poświęcone RPO, sam tego nie zrobię bo nie jestemspecemod technikaliów jeśli chodzi o fora, ale chętnie mogę współczestnicy/pomagać etc.

Paweł said...

"Jest sporo informacji"

Albo nie rozumiesz znaczenia pojecia "informacja", albo Portal Ci placi za te wpisy... ;)

Michał said...

cóż... fajnie było by gdyby mi ktoś płacił...

Co do nierozumienia słowa "informacje". Pozwól, że nie odniosę się...

Grzegorz (Fenrir) Wieczorek said...

Po co założono tego bloga?

Paweł said...

Michal - a nie odnos sie, tylko przeczytaj najpierw bloga, potem spojrz na daty poszczegolnych notek, a dopiero potem chwal Portal za "sporo informacji" :D

Grzegorz (Fenrir) Wieczorek said...

Aleśmy się nakręcili... Blog zmarł, czy projekt RPO został zawieszony?

Tymek said...

Polecam autorom RPO zapoznanie się z książką "Xavras Wyżryn" Dukaja. Niewielka pozycja opowiadająca o alternetywnej historii, gdzie Polska walczy o niepodległość w 1996 roku. Mocna.

Paweł said...

Oj, cos tu smierdzi... a, to tylko trup RPO.

Michał said...

Amen. Trup i to martwy ;)

4 Grupa KSW said...

Ej kurde bo się zezłoszczę.

Paweł said...

u cisza...Jak makiem zasiał